Ubuntu 9.10 Karmic Koala på iBook G3

November 11th, 2009 § 2

For omtrent ett år siden gjorde jeg ett forsøk. Affeksjonsverdien var for stor til at den kunne avhendes, men den gamle hvite iBooken samlet stort sett støv. I løpet av noen hektiske sommeruker kom jeg meg igjennom diverse installasjonsprosesser; ikke alle like enkle for en datanovise, men definitivt innenfor den proksimale læringssonen. I fjor var det Ubuntu versjon 6.06 Dapper Drake og 8.04 Hardy Heron (?) som var ‘it’. Etter at installasjonen var oppe og gikk, og venner meldte behov for en lånelaptop, gjeninnsatte jeg OS X i iBookens indre, og tenkte ikke så mye mere på det. Før @forteller her i forrige uke meldte om at Ubuntu 9.10 Karmic Koala stod på dørstokken.
Karmic Koala er nå oppe og står, og iBooken, selv om den fint fungerte under OS X 10.4.11, har kanskje fått ett litt lengre liv. Den har ihvertfall gjort seg fortjent til min oppmerksomhet på ny.

Tagged: , , , , ,

§ 2 svar to “Ubuntu 9.10 Karmic Koala på iBook G3”

  • ibook repair says:

    Running Ubuntu on a G3 will realy slow it down.

  • thomas says:

    So I’ve come to realize. Nevertheless, it works, and as a way to testdrive open source systems, it’s worth a shot. The old hag is back on osx 10.4.11 these days. Thanks for dropping by, though.

    Perhaps an earlier version of Ubuntu, or even Xubuntu, is an idea for those in need.

  • § Ta ordet!

    CommentLuv Enabled

Hæ?

Du leser nå Ubuntu 9.10 Karmic Koala på iBook G3thomasrost.no/blog.

meta